- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,19 / Satış: 27,30
€ EURO → Alış: 28,80 / Satış: 28,91

Tek Yön Uygulaması İçin Düğmeye Basıldı

Tek Yön Uygulaması İçin Düğmeye Basıldı
  • 13.11.2014

Beyşehir ilçe merkezinde trafik akışı tek yön uygulaması ile rahatlatılacak.

Beyşehir ilçe merkezinde artık çile olmaya başlayan trafik akışını rahatlatmak için Beyşehir Belediyesi harekete geçti. Başkan Özaltun tarafından başlatılan girişim sonucunda inceleme yapan Konya Büyükşehir Ulaşım Koordinasyon Merkezi ilçe merkezinde tek yön uygulamasının yapılmasını kararlaştırdı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nden gelen yetkililer beraberinde Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, Beyşehir Belediye Başkan Yardımcısı Kamil Göksu ile trafik polisleri ve Zabıta ekipleri birlikte yollarda inceleme yaptılar. Yapılan incelemelerin ardından çalışmalar sürat kazanırken, yakın zamanda tek yön uygulamasının startının verileceği öğrenildi.

Beyşehir’de yaşanan otopark ve trafik karmaşası nedeni ile vatandaşlardan çözüm için yoğun talep geldiğini söyleyen Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun; “Yapılan ve yapılacak olan trafik uygulamalarıyla ilçe merkezinde trafiği rahatlatacağız. Özellikle Salı günleri Beyşehir’de bu trafik karmaşası yüzünden hayat felç oluyor. Vatandaşımızı rahatlatmak adına çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bu da bunlardan birisi. En yakın zamanda alt yapısı tamamlandıktan sonra tek yön uygulamasına geçmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler: / /