- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Üzümlü’ye 5 Milyon Liralık Yeni Teknik Lise Binası

Üzümlü’ye 5 Milyon Liralık Yeni Teknik Lise Binası
  • 03.06.2017

Üzümlü Mahallesi 16 derslikli yeni mesleki ve teknik lise hizmet binasına kavuşuyor.

Beyşehir’in av tüfeği üretiminde önde merkezlerinden Üzümlü Mahallesi’nde yapımına geçtiğimiz yıl başlanılan 16 derslikli mesleki ve teknik lise hizmet binası hızla yükseliyor.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yürütülen çalışmalarla ilçeye 5 milyon lira değerinde yeni bir devlet yatırımının daha kazandırıldığını söyledi.

Konya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılan yeni okul hizmet binasının ihaleyi üstlenen firma tarafından yapımına geçtiğimiz yılsonlarında başlanıldığını hatırlatan ve bu yıl da durmadan devam ettiğini belirten Özaltun, şunları kaydetti:

“Üzümlü Caddesi üzerindeki Eski Mesleki ve Teknik Lise hizmet binasının yıkıldığı alanda başlayan inşaat çalışmalarının şartname gereği 2017’nin Ekim ayında bitirilmesi öngörülüyor. Bir yıl gibi kısa bir sürede tamamlanması için seferber olunan okulda halen makine ve okul öncesi hazırlık olmak üzere iki bölüm faaliyet gösteriyor. Mevcut okulun yıkılması üzerine öğrencilerimiz okul bahçesindeki atölye binasında halen eğitimlerini sürdürüyor. Yapımı tamamlandığında ise artık eğitim ve öğretimlerini bu yeni binada sürdürmeye başlayacaklar. Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz nezdinde Bakan Yardımcımız Orhan Erdem Bey, Bölge Milletvekilimiz Mehmet Babaoğlu Bey ve AK Parti Konya Milletvekillerimiz olmak üzere bu güzide devlet yatırımının ilçemize kazandırılmasında emeği geçen, katkı sunan tüm Milli Eğitim yetkililerimize ilçe halkımız adına teşekkür ediyorum. Şimdiden Üzümlü mahallemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Etiketler: / / / / /