- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Vuslat Park’a Görsel Zenginlik

Vuslat Park’a Görsel Zenginlik
  • 14.03.2015

Beyşehir Belediyesi tarafından sergilenmek üzere iki adet tank Beyşehir Gölü kenarına yerleştirildi.

Beyşehir Belediyesi Türk Silahlı Kuvvetleri Konya 56’cı Bakım Merkezi Komutanlığı bünyesindeki ekonomik ömrünü tamamlamış M48 tipi iki adet tankı ücretsiz alarak Beyşehir Gölü kıyısındaki Vuslat Park’a yerleştirdi.

Bir süre fotoğraf çektirmek isteyen ziyaretçiler için Vuslat Park’ta sergilenecek tanklar daha sonra av tüfeği sektöründe dünya markası olan, sektörün önde gelen firmalarının yer aldığı Üzümlü ve Huğlu Mahalleri’nin girişlerine yerleştirilecek.

Tankların Beyşehir’e ne amaçla getirildiği konusunda basın mensuplarına bilgi veren Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun “Beyşehir’in her bir özelliğini ortaya çıkarmak için çaba sarf ediyoruz. İlçemizin turizm, tarım ve sanayi alanlarında tanıtmanın yollarını arıyoruz. Sanayi alanında, av tüfeği ve mermer sektöründe ne kadar başarılı olduğumuz ortada. Özellikle Üzümlü ve Huğlu Mahallelerimizin silah sektöründeki başarıları tartışılmaz. Biz bu mahallelerimizdeki hemşerilerimizi, sanayicilerimizi daha da motive etme, Üzümlü ve Huğlu Mahallelerimizi daha iyi reklam edebilme, aynı zamanda esnafımızın engin sanayi bilgilerini ön plana çıkarma adına bu iki mahallemizin girişlerine ücretsiz aldığımız tanklardan birer tane koymayı planlıyoruz.” dedi.

Üzümlü ve Huğlu İmkan Tanınırsa Tank Üretebilecek Kapasiteye Sahip

Üzümlü ve Huğlu’nun av tüfeği sektöründe ülkemizde ve dünyada marka olmuş mahalleler olduğunu vurgulayan Başkan Özaltun “Bizim iletmek istediğimiz mesaj şu; bu mahallelerimizdeki firmalarımız imkan tanınırsa tank üretecek kapasiteye sahip, sanayimiz bu noktada bilgili ve gelişmiş. Üzümlü ve Huğlu Mahallelerimizin girişlerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar bittiği zaman tankları mahallelerimizin girişine yerleştireceğiz. Tanklar bir süre fotoğraf çektirmek isteyenler için Vuslat Park’ta kalacak. Eğer halkımızdan talep görürsek ki göreceğine eminim bu tanklar burada kalacak, ayrıca Üzümlü ve Huğlu Mahallelerimize tekrar tank getirteceğiz. Fakat talep görmezse bu tankları buradan kaldıracağız.” şeklinde konuştu.

28 Şubatlar Bir Daha Yaşanmasın

Konuşmasında tarihe kara bir leke olarak geçen 28 Şubat’ı hatırlatan Başkan Özaltun  “Biliyorsunuz 28 Şubat tarihinde tanklar yürütüldü farklı amaçlar için kullanıldı. Ama şükürler olsun ki şimdi tanklar vatandaşlarımızın fotoğraf çektirebileceği tatlı anılar bırakabileceği bir hale geldi. Allah’ım bir daha 28 Şubat’ları bu millete yaşatmasın.” dedi.

Beyşehir Gölüne Savaş Gemisi Geliyor

Amacımız Beyşehir Gölü’nün turizm noktasında tanıtılmasına katkıda sağlamak diyen Başkan Özaltun “İzmir’den Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde atıl durumda olan bir savaş gemisi geliyor. Kısa bir süre sonra denizlerde yüzen savaş gemisini, Konya’nın denizi olan Beyşehir Gölü’ne indireceğiz. İşlevselliği konusunda henüz net bir karar vermedik. Müze veya restoran yapılması konusunda düşüncelerimiz var. Bundan sonraki amacımız Beyşehir Gölü’nde bir denizaltı. Denizaltı da geldiği zaman artık Beyşehir Gölü tam anlamıyla bir deniz olarak nitelendirilecek. Biz bunları getirirken Belediye olarak maddi bir külfetimiz olmuyor, sadece nakliye bedelini ödüyoruz.” dedi.

F-4 Savaş Uçakları İçinde Başvuruda Bulunuldu.

Beyşehir Gölü kıyısındaki parklara farklı bir hava katmak daha dikkat çekici hale getirmek için girişimlerde bulunmaya devam ettikleri belirten Başkan Özaltun “Bilindiği üzere F-4 savaş uçaklarının uçuşları durduruldu. Genel Kurmay Başkanlığımıza uçuşu durdurulan F-4 savaş uçaklarından Beyşehir’e iki adet uçak verilmesi konusunda gerekli başvurumuzu yaptık.” şeklinde konuştu.

Etiketler: