- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: 27,43 / Satış: 27,54
€ EURO → Alış: 28,75 / Satış: 28,86

Yaban Hayvanları ve Kuşlara Yiyecek Takviyesi

Yaban Hayvanları ve Kuşlara Yiyecek Takviyesi
  • 01.01.2017

Açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan yaban hayvanları ve kuşlara yiyecek desteğinde bulunuldu.

Beyşehir’de, çetin kış şartları nedeniyle doğada açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan yaban hayvanları ile kuşlara Beyşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları tarafından yiyecek desteğinde bulunuldu.

Beyşehir Belediyesi ve Beyşehir Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü’nün ortaklaşa olarak organize ettiği, Beyşehir Milli Parklar Şefliği ile Göl Feneri Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği  etkinliğe çok sayıda doğasever ve off-road tutkunu da arazi araçlarıyla katıldı.

Anıt meydanından konvoy halinde hareket eden arazi araçları, katılımcıları etkinliğin yapılacağı Beyşehir-Şamlar Mahallesi yolu üzerindeki dağlık alana ulaştırdı.

Burada Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve katılımcılar yer yer bir metrenin üzerindeki kar yüksekliğinin bulunduğu alanda bellerine kadar kara saplanıp yaya olarak güçlükle ilerleyerek doğaya ekmek bıraktı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir merkezde 70 santim olan kar yüksekliğinin, dağlık alanlarda çok daha fazla olduğuna vurgu yaparak, doğada yaşayan yaban hayvanları ile kuşların açlık tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu belirtti. Yaban hayvanları ile kuşlar için BEYDOF ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte el ele vererek ortaklaşa bir çalışma sergilediklerini anlatan Özaltun, “Doğada onların da hayatlarını idame ettirmesi adına, yedisinden yetmişyedisine insanlarımızla buradayız. Burada evimizde kullanmadığımız ekmekleri, atık gıdaları, yemleri yaban hayatının yaşamını sürdürebilmesi için doğaya bıraktık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun” dedi.

Etkinliğe iştirak eden katılımcılar, daha sonra Beyşehir Belediyesi’nin kepçeyle açtığı yolda arazi araçlarıyla da ilerleyerek en uç noktalara kadar yaban hayvanları için yiyecek takviyesi yaptı.

erzurum escort bayan

Etiketler: / / / /