- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yanlı Diyen Sen, Beni Beğen mimisin?

Erhan Eşref Demirel
Erhan Eşref Demirel
  • 10.04.2015

Beyşehir Haber’i açalı çok fazla olmamıştı ki ciddi bir potansiyeli yakaladı. Sloganımız belli; güncel ve sıra dışı haber. Öyle günübirlik iş ve programları konu alan haberler yerine daha farklı haber stratejisi çiziyoruz. Bu yüzden sıra dışıyız.

Beyşehir Haber kurulduğunda ilanen duyurduk. Dedik ki, Beyşehir Haber, Beyşehir ve bölgesi için haber yaparak bunu en iyi şekilde pazarlayacak. Güzel bir tanıtım yazısı hazırladık. Bu tanıtım yazısını hemen hemen herkese gönderdik. Ulaşmayan olursa belki sosyal medyadan görür ve bizi dikkate alır diye de bir tanıtım afişi yaptık. Bu çalışmada ‘haberlerinizi fotoğraflarıyla birlikte bize gönderirseniz Beyşehir Haber’de yayınlanır’ dedik…

BİZİ SADECE BEYŞEHİR BELEDİYESİ VE AKPARTİ İLÇE TEŞKİLATI ÖNEMSEDİ

Gönderdiğimiz mailler ve yaptığımız duyurular yavaş yavaş yerini buldu. Beyşehir Belediyesi Basın Müşavirliği (ki bize mailler böyle gelir) ve Ak Parti Beyşehir İlçe Teşkilatı Tanıtım ve Medya Başkanlığı (ki buradan da mailler bu isimle gelir) tarafından haberler gönderilmeye başlandı. Ancak ne MHP’den ne CHP’den ne de bir başka kurumdan tek satırlık bilgi gelmedi ve halende gelmiyor.

Ama mail kutumuz boş durmuyor birçok eleştiri alıyoruz… Yanlı olduğumuzu düşünen kişilerin eleştirileri bunun başında geliyor. Ak Parti’nin ve Belediyenin basın bürosu üşenmiyor bütün medyaya haber servis ettiği gibi bizim adresimize de (beysehirhaber@yahoo.com) haber servis ediyor. Bizde ilgimizi çekenleri yayınlıyoruz.

Bizi eleştirenlerin bir tanesi çıkıp örneğin ‘ben Süleyman Şenol’u destekliyorum ve Şenol’un basın işlerini yapacağım. Haber ve fotoğraf işlerini üstleniyorum’ ya da ‘CHP’liyim Atatürk’ün partisini destekliyorum, haberleri ben yaparım’ veya ‘xxx partiliyim bu çalışmayı Beyşehir için ben yaparım’ demiyor da belediyenin ve Ak Parti’nin bize gönderdiği haberlerin altına hiç üşenmeden yorum döşüyor. Hatta döşüyor da döşüyor.

A benim kardeşim! O yorumu oraya yazasıya savunduğun değerler ve milletvekili olmasını istediğin kişi üzerine iki satır bir şeyler yaz, olayı fotoğrafla ve bize gönder yayınlamazsak o zaman eleştiri yapmaya hakkın olsun. Madem Süleyman Şenol’u destekliyorsun yardım et, el at, ses ver! Boş yorum yapacağına dolu bir şeyler yaz, bize ulaştır, biz de bunun haberini yapalım vatandaşa ulaştıralım. Ulaştırmazsak o zaman eleştiri yapmaya hakkın olsun! Ama nerede öyle destekçi…

Diyor ki, Beyşehir Haber’in adını değiştirin… Falan yapın, filan yapın. Kardeşim, yorumdan başka bir şey yaptığın yok ki, biz senin keyfin için neden ismimizi değiştirelim.

Evet, ‘bizi çekemeyenler var’ iddialı bir cümle ve ben bu cümleyi kuruyorum çünkü kıskanıyorsun.

Kıskanıyorsun çünkü binlerce kişiye hitap ediyoruz.

Kıskanıyorsun çünkü binlerce kişiye hitap edemiyorsun.

Kıskanıyorsun çünkü yapamıyorsun.

Ama ben de diyorum ki kıskanacak bir şey yok, adresimiz belli; beysehirhaber@yahoo.com