- Sıradışı ve Güncel Beyşehir Haber & Aktüel Sitesi
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Yeni Doğal Kaynak İçme Suyu Projesi İhale Edildi

Yeni Doğal Kaynak İçme Suyu Projesi İhale Edildi
  • 05.06.2015

İlçenin yeni doğal kaynak içme suyu projesinin ihalesi yapılarak proje çalışmalarına başlandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Konya Büyükşehir ve Beyşehir Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü İçme Suyu Projesinin, projelendirme çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirterek, “Beyşehir’in en önemli en büyük projelerinden biri olan İçme Suyu Projesinin tamamlanmasıyla halkımız doğal, sağlıklı içme suyuna kavuşacak. Aynı zamanda Beyşehir Gölü Milli Parkı’nın turizme kazandırılmasının önünde ki en büyük engellerden biri olan su kirliliği kontrol yönetmeliğini de aşmış olacağız. Beyşehir Gölü Uzun Devreli Gelişim Planı’nı da daha kolay şekillendirebileceğiz. Proje her yönüyle Beyşehir’e hayat verecek, büyük katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e, KOSKİ Genel Müdürümüz İsmail Selim Uzbaş’a, Bölge Sorumlumuz Ali Özdemir’e ve çalışmalara destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Özaltun, proje tamamlandığında Yeşildağ Deliktaş mevki, Üzümlü ve Adaköy Mahalleleri’nin doğal kaynak sularının Beyşehir merkez başta olmak üzere 26 mahallede içme suyu olarak kullanılacağını, Beyşehir Gölü’nden içme ve kullanma suyu alımından vazgeçileceğini sözlerine ekledi.

NOT : Beyşehir Haber’in 15 Şubat 2015 tarihinde yaptığı Şişe Suyu Kalitesinde İçme Suyu Geliyor başlıklı haber için tıklayın.

Etiketler: / / /